




Vivo Hostivar Winkelcentrum
VIVO! Hostivar Shopping Centre in Praag is aantrekkelijker voor architectuurliefhebbers dan voor shoppers. Het winkelaanbod beperkt zich tot een zestigtal winkels en dat is weinig voor Praag, waar winkelcentra soms meer dan 200 winkels hebben. Maar wie gecharmeerd is van Brutalistische architectuur kan hier zijn hart ophalen.
Het winkelaanbod in Hostivar OC
VIVO! Hostivař is gebouwd tussen 1998 en 2000 en was het eerste winkelcentrum in Praag. Het biedt winkels en diensten gericht op de dagelijkse behoeften van de mensen uit de buurt.
Hier zijn onder andere discounters als Takko Fashion en Tedi. Het aanbod bij Tedi is te vegelijken met Action, ook de prijzen zijn vrijwel hetzelfde. Verder zijn er de DM drogist, Datart voor elektronica. T-Mobile en O2 zijn minder interessant voor toeristen.
De buurtbewoners gaan naar de grote Albert supermarkt voor hun dagelijkse boodschappen. Er is geen food court maar wel McDonalds, Tchibo voor koffie en een stand met gebak. Het entertainmentaanbod is goed vertegenwoordigd met een bioscoop, een sportschool, een kinderspeelruimte, een sauna en een casino.
Architectuur van VIVO! Hostivař
Vrijwel iedereen vindt het gebouw onaantrekkelijk tot foeilelijk. Dat is te begrijpen omdat de Brutalistische architectuur in het algemeen niet beschouwd wordt als sierlijk of aantrekkelijk.
Ontwerp van Karel Prager
Het winkelcentrum is ontworpen door Karel Prager (1923-2001), een gevierde Tsjechische architect van modernistische en brutalistische architectuur. Hij was ook de ontwerper van Nova Scena, een bankgebouw in Smichov en het nieuwe gebouw van het Nationaal museum, waar in de communistische tijd het Nationaal Parlement van Tsjechoslowakje zetelde.
Pragers ontwerpen zijn opmerkelijk vanwege hun gedurfde exterieurs en opvallende interne ruimtes die natuurlijk licht combineren met het gebruik van natuurlijke materialen zoals hout en marmer. Dit geldt zeker voor Nova Scena maar niet zozeer voor VIVO! Hostivar.
VIVO! Hostivar is 100% brutalistiche architectuur. Kenmerkend voor het brutalisme zijn de blokachtige vorm van het gebouw, het onafgewerkt gewapend beton, herhaling van vormen en monochrome kleuren.
Locatie
Adres: IVO! Hostivař, Švehlova 32, Hostivař, Praag
Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09. 00- 21.00 uur, zaterdag en zondag vanaf 10.00 uur
Meerdere trams hebben een halte vlak voor het winkelcentrum.
LEES VERDER:
Brutalistische gebouwen
Nova Scena
SHOPPING MALLS
Shoppen in het centrum
Myslbek
Palladium
Quadrio
Maj
Bila labut
Shoppen buiten het centrum
Novy Smichov
Eden
Flora
Shoppen in de verre buitenwijken
Chodov
Harfa
Sestka
foto: Nova Scena architect Karel Prager
foto: Nationaal Museum Nieuw Gebouw architect Karel Prager